"> Alcofoto Forum fotograficzne :: Zobacz temat - Wymiana ogumienia w aparacie - ?l?sk  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana ogumienia w aparacie - ?l?sk
Autor Wiadomość
AFT -krzychun 

Wysłany: 2011-07-25, 20:43   Wymiana ogumienia w aparacie - ?l?sk

Wie kto? gdzie na ?l?sku wykonuje si? us?ug? polegaj?c? na wymianie ogumienia w aparacie? B?d? jutro dzwoni? na Hajduck? (Chorzów), ale mo?e znacie jeszcze jakie? firmy tego typu.

P.S Nie wysy?am aparatu do Nikona w Warszawie, szkoda mi czasu.

Marcolini 
Abstynent

Sprz?t: Canon
Imi?: Michał
Wysłany: 2011-07-25, 21:04   

Pytaj fresca :) On mial lacia w swoim :)

Grimes 

Sprz?t: Nikon, Canon, Vilia, Zenit
Wysłany: 2011-07-26, 08:09   

?yletka, kropelka i troch? cierpliwo?ci. Mo?e uda si? podklei?. Mi Fresco podklei? w D300 i si? trzyma jak g?upia :)

barman_pl 
Lamer
Stra? nocna

Sprz?t: Ami 66
Wysłany: 2011-07-27, 02:40   

oj te Wasze gumki w tych nikonach :D ...

Pozdr.

bob_marley23

Sprz?t: ZENIT TTL
Wysłany: 2011-07-27, 08:58   

wulkanizator co zrobi? :D

AFT -filozof97 

Sprz?t: Kupa z?omu
Imi?: Kuba
Wysłany: 2011-07-27, 23:58   

Fotomechanik kiedy? pisa? na Forumphoto w karczmie. Zast?powa? oryginaln? czarn? oklein? czerwon? skór?.

Axela
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-28, 11:56   

W moim aparacie na zoomie jest gumka, rozci?gn??a si? i czasami denerwuje, bo gumka si? kr?ci a zoom w miejscu stoi. I nie wiem co z tym zrobi?, naci?? i przyklei? czy gdzie? odda??

Marcolini 
Abstynent

Wysłany: 2011-07-28, 13:48   

Tak, jak sie na aparacie gumka rozciagnie, to moze denerwowac ....
Albo wymienic na nowa (najlepiej i najbezpieczniej) , albo .... polubic :)

Axela
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-28, 14:47   

No wi?c tak, postanowi?am pokaza? o co chodzi dla jasno?ci.

1. To w?a?nie to o czym mówi?am, wymieni? na nowe? A gdzie mo?na takie gumki dosta? lub ewentualnie gdzie si? uda? z aparatem?
2. Kiedy? przy jakim? zdj?ciu przez przypadek obtar?am, by? mo?e o beton, ska?k? i teraz jest obtarte i wida? taki p?cherzyk, czyli odklei?o si? dalej.

Zdj?cie po?yczy?am od "wujka google", poniewa? nie mam czym zrobi? by pokaza? jak to wygl?da. Polubi?? Hmm... Teraz jestem zmuszona z tym pracowa?, ale jakby da?o rad? co? z tym zrobi? to by?oby super :)

Marcolini 
Abstynent

Wysłany: 2011-07-28, 16:09   

Jak wujek Fotomechanik wroci z urlopu, to jego pytaj - na pewno znajdzie rade. Zostaw mu tego posta w mechanikowni :) Wujek Fotomechanik zna odpowiedzi na wszystkie tego typu pytania :)

Grimes 

Sprz?t: Nikon, Canon, Vilia, Zenit
Wysłany: 2011-07-29, 07:36   

Hehe. Nie tylko w Nikonie si? gumy odklejaj? :P
Ja proponuje kropelk? i to po prostu polubi?. Na pocz?tku u?ytkowania D300 troch? mnie denerwowa?a odstaj?ca gumka za?lepiaj?ca gniazda, ale pierwsza sesja i zgranie zdj?? na kompa zrekompensowa?y mi ten ma?y dyskomfort. No?yczki, podci?cie gumki i jest ja ta lala :) A guma na chwycie podklejona przez Fresco bez docinania ca?y czas si? ?adnie trzyma. Je?li masz jak doj?? pod gumk?, to spróbuj tam da? troch? kleju i b?dzie si? trzyma?o ;)

Axela
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-29, 12:25   

Tylko wtedy zrobi mi sie bardziej niekomfortowy wa?eczek, bo gumka jest rozci?gni?ta ciut :)

AFT -filozof97 

Sprz?t: Kupa z?omu
Imi?: Kuba
Wysłany: 2011-07-29, 16:56   

Na Twoim miejscu zerwa?bym t? gum? i zamiast niej naklei? skór?.

Fotomechanik 

Sprz?t: Jakis tam mam... Glownie ciezki
Wysłany: 2013-05-30, 20:18   

Dobra, wiem, ?e nie zagl?da?em wieki ca?e, teraz mam znowu nawrót tzw "natchnienia" i troch? wi?cej czasu, wi?c odpowiem na temat, który pewnie zd??y? ju? kopn?? w kalendarz z powodu staro?ci, ale mo?e si? przyda komu? w bli?ej nieokre?lonej przysz?o?ci.

Otó? zawsze kolekcjonowa?em wszelkiego rodzaju gumki, pochodz?ce z obudów aparatów kompaktowych, starych obiektywów, a nawet niektórych opakowa? z lat 80. By?y to zazwyczaj gumki nacinane w prostok?ty, romby, albo o fakturze skóry. W tym ostatnim przypadku lepiej jednak u?y? prawdziwej skóry, jak s?usznie przypomnia? Filozof, czerwonej. Mo?e by? te? zielona, lub br?zowa. Czarna wygl?da nie najlepiej, ale to kwestia gustu.

Starych aparatów takich jak Zorka, czy inny Kiev4, nie obdzieram, poniewa? oryginalna pow?oka, pomimo ?e jest tu i ówdzie podniszczona, przedstawia jednak wi?ksz? warto??, ni? cokolwiek innego. Zreszt? w starych Zorkach "kamienieje", wi?c nawet jej wymiana jest bardzo trudna. Je?li chodzi o pokrycia, rewelacyjnym materia?em jest pewien rodzaj winylu, s?u??cy do oklejania niektórych elementów w jachtach i ogólnie ?odziach. Wygl?da toto jak p?ótno o g?stym kwadratowym i bardzo równomiernym, rzek?bym "jedwabistym", splocie. Spróbuj? zrobi? zdj?cie ko?o Niedzieli...

...I stanowi niez?? alternatyw? dla skóry, czy gumki. Gumki natomiast, tylko z odzysku (te? porobi? zdj?cia pó?niej) Sama technika oklejania aparatu (wymiany jego poszycia), to osobna kwestia. Je?li kto? chce, opowiem, jak ja to robi?.

Pozdrawiam

P.S.

Zauwa?y?em, ?e na eBayu bardzo cz?sto pojawiaj? si? aparaty takie jak Fed, czy Kiev, a nawet Zenit, które kto? oklei? (strasznie nieudolnie najcz??ciej) niebiesk?, b?d? czerwon? skór? i próbuje je wcisn??, jako "specjalne", lub "jubileuszowe" wydania. Nie dajcie si? na to nabra?. Takie rzeczy robi?a Leica i Hasselblad, ale obawiam si?, ?e Rosjanie jednak nie. O dziwo, to dziadostwo osi?ga cz?sto bardzo wysokie ceny. Có?, naiwnych nie brakuje.

Moim zdaniem, mo?na w ten sposób "zaszale?" z Zenitem, Praktic?, niektórymi nowszymi modelami Feda, czy nawet ?rednioformatowymi Kievami. Bardzo wdzi?cznym materia?em do "tuningu" s? stare mieszkowce, bo wbrew pozorom, nie s? ani cenne, ani dobre. Natomiast rarytasy takie, jak wczesne Zorki, czy w ogóle klasyki fotografii, lepiej pozostawi? w stanie oryginalnym, chyba ?e jeste?my w stanie zdoby? oklein? identyczn? z oryginaln?.

To te? jednak tylko moje zdanie.

P.S. Nr 2

Na zbyt lu?ne gumy na obiektywach jest sposób. Zdj?? z obiektywu, nagrza? opalark?, ostro?nie, ?eby nie stopi?, albo nie przypali?, a nast?pnie pozwoli? spokojnie wystygn??. Winyl (bo to winyl zwykle jest, nie guma), zazwyczaj po rozci?gni?ciu wystarczy podgrza? i powoli wystudzi?, aby wróci? do pierwotnego kszta?tu. Operacja taka wymaga jednak?e pewnej wprawy i je?eli kto? si? nie czuje na si?ach, to lepiej tego nie robi?. Lepiej wyci?? no?ykiem nadmiar, albo rzeczywi?cie zast?pi? oryginalny pier?cie? innym materia?em. Np. skór?, która w przypadku tego Cybershota (mia?em takiego kiedy?), wygl?da?a by rewelacyjnie. Na przyk?ad czerwona. Mmmm...

Odpowiedz do tematu