"> Alcofoto Forum fotograficzne :: Zobacz temat - Mechanikownia  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Poprzedni temat «» Następny temat
Mechanikownia
Przesunięty przez: barman_pl
2011-05-30, 23:16
Autor Wiadomość
Marek

Sprz?t: duzo roznrgo sprzetu
Imi?: Marek
Wysłany: 2016-12-07, 16:57   

Najwidoczniej tylko ja na tym forum sie takim sprzetem zainteresowalem, ale gdyby ktos potrzebowal to mam dobra instrukcje do tego aparatu, jest po angielsku i do Minoxa 35EL a nie GL, ale roznica miedzy tymi dwoma konstrukcjami jest prawie zadna.
Jak mi sie znowu zachce to naprawie tez swiatlomierz w tym aparacie, ale to chyba bedzie po swietach, bo jak juz pisalem - domorosly mechanik mi ten sprzet definitywnie obrzydzil.

Fotomechanik 

Sprz?t: Jakis tam mam... Glownie ciezki
Wysłany: 2016-12-09, 23:11   

Reperowałem Minoxa 35, oraz jego radzieckiego odpowiednika, Kijeva 35A Znam te aparaty na wylot. Nie jesteś Marku jedyną osobą na "tym forum", która zainteresowała się tymi aparatami. Ja zrobiłem to dużo wcześniej, ale po prostu nie mam w sobie aż tak dużo entuzjazmu, żeby jeszcze się podniecać przeszłością. Jak pewnie zauważyłeś, nie tylko ja... Przez moje ręce przeszły WSZYSTKIE analogowe aparaty, jakie zostały wyprodukowane na całym świecie. Między 1993 rokiem, a 2004, naprawiłem szesnaście tysięcy, czterysta dziewięćdziesiąt dwa aparaty. Tak! Przez jedenaście lat, naprawiałem średnio cztery, pięć aparatów dziennie, co daje taką właśnie liczbę. A wiesz, czym robię dziś zdjęcia? Nikonem FM2. A tak naprawdę, to cyfrówką. "Jakąś tam lustrzanką Canona".
Jeśli chodzi o aparaty, które "ktoś już naprawiał", to zwyczajnie, nie przyjmowałem ich do naprawy, albo mówiłem klientowi taką cenę, że musiałem mu natychmiast podsuwać krzesło, żeby miał na czym usiąść. Z wrażenia...

Wiem, obiecałem rozebrać Zenita. Ale na TYM forum jest tak, że z niczym się nie śpieszymy. Ot, czasami wpadamy na kieliszek, czy dwa, ale żeby zaraz rozbierać aparat? Poooomału :D Wieńczysław ostatnio się zastanawiał nad kupnem chałupy. I to jest ważne! A nie jakaś tam naprawa starego rzęcha, kiedy dziś mamy aparaty w telefonach i różne fejsbuki... :party

Marek

Wysłany: 2016-12-10, 09:31   

Rozumiem. Wiec to forum nie dla mnie.
Powinno sie teraz chyba nazywac alcotoiowo :-)
Pozdrawiam
Marek.
P.S. Insrtukcje serwisowa do Minoxa juz mam.

Fotomechanik 

Wysłany: 2016-12-10, 12:11   

No, jeżeli podchodzisz do aparatów i fotografii w ogóle, w aż tak poważny sposób, to chyba masz rację. Widzisz, kiedyś rozebrałem tu Drucha, później Smienę i owszem, wszystkim się podobało. Później pogniewałem się na gogle, w efekcie czego zdjęcia z wyżej wymienionych "rozebrań" znikły. Myślisz, że ktoś zauważył ich zniknięcie? A nie, przepraszam. Jedna osoba chyba tak. Gdy ktoś będzie miał problem z aparatem, to się mu pomoże. Ale żeby umieszczać jakieś tutoriale, instrukcje, na zapas? Można, ale jak się będzie miało czas.

To nie jest tak, że forum umarło, albo nie jest o fotografii. Po prostu jest nas tu parę osób, z których każda ma swoje bogate i bardzo zajęte życie. Wszyscy pracują, albo się uczą, niektórzy mają problemy mieszkaniowe, inni ze zdrowiem, jeszcze inni mają małe dzieci, a znalazłoby się też parę osób, które wciąż szukają swojej drogi i swojego miejsca w życiu.

Poświęcanie więc całego swojego czasu, jedynie na fotografię i aparaty, jest zwyczajnie niewykonalne. Ludzie, którzy mają po parę tysięcy postów na forach i udzielają się tam cały czas, roztrząsając jakieś szczegóły, kłócąc się i obrzucając gównem, który aparat jest lepszy, prawdopodobnie nie mają nic lepszego do roboty. Dlatego pouciekaliśmy z takich miejsc i tak powstało Alcofoto.

I oczywiście nie zauważyłem żadnej ironii w tym co napisałeś :)

Pozdrawiam również

Marek

Wysłany: 2016-12-10, 14:12   

Kazdy moze miec swoj lepszy i gorszy dzien, czasami sie takie fazy przedluzaja, takie jest zycie.
My sie nie znamy, na dodatek ja nie uwazam ze internetowe znajomosci sa cokolwiek warte, dlatego nie szukam i nigdy nie bede szukal jakiegos moralnego wsparcia u nieznajomych.
Mi chodzilo wylacznie o sprawy techniczne a dokladnie o instrukcje serwisowa. Ale - jest to jest a jak jej nie ma to tez niewielki kram :-)
A na kielicha to ja staram sie chodzic z przyjaciolmi do gospody. Nie rozmawiamy tam o fotografii tylko o dupie Maryni :-)
Pozdrawiam
Marek

Marek

Wysłany: 2016-12-12, 13:34   

Tylko tak na pozegnanie - agresja nie jest potrzebna nikomu, ja myslalem ze jak ten dzial nazywa sie mechanikownia to jest w nim o technice i z tym zwiazanych problemach, dlatego tu w ogole zagladalem. Bylem tez gotow sam udzielic porad, bo rozebralem i uruchomilem juz sporo aparatow.
Ale nie lubie jak mnie ktos, zamiast milczec, lub po prostu napisac ze nie ma takiej instrukcji, opierdala.
Dlatego prosze administratora o skasowanie moich danych na tym forum.
Zycze wam powodzenia
Marek

Fotomechanik 

Wysłany: 2016-12-12, 23:31   

Powiem tylko jedno zdanie. Ależ Ty Marku masz o sobie wielkie mniemanie. Jak żyję czterdzieści cztery lata na tym świecie, nigdy nie spotkałem kogoś, kto miałby tak monstrualnie rozdęte ego. Przyszedłeś na ten padół, żeby "udzielić paru porad" nam maluczkim. A my łachudry żeśmy tym "złotem" pogardzili. Nawet nie masz pojęcia, jak się wstydzimy.

A tak poważnie, od samego początku widzę (i nie tylko ja. Wbrew temu co myślisz, nie ma tu głupców), że traktujesz nas z pozycji kogoś, kto jest tak bardzo mądry, doświadczony i z tylu pieców chleb jadał, że nawet nie potrafisz ukryć pogardy, jaką darzysz innych ludzi. Jesteś Polakiem (jak sądzę), ale jakimś cudem wylądowałeś w germańskim kraju, zdobyłeś pewną pozycję zawodową, materialną i co najważniejsze, jesteś starszym facetem, emerytem (jak sam mówisz). Taki koktail zawsze rodzi osobników przeświadczonych o swojej absolutnej nieomylności, najlepszości i w ogóle najmojszości. Jak myślisz, dlaczego chłopaki nie przeciskają się w kolejce, żeby z Tobą pogadać? Ano dlatego, że pojawiłeś się jak mesjasz niosący jedyną słuszną nowinę i traktujesz nas, jak wsiowych głupków, którzy w dupie byli i gówno widzieli. Myślisz, że tego nie widać?
I wiesz, czym się różni to forum od innych? Jestem przekonany, że każdy tutaj przeczytał twoje impertynenckie, pełne buty, aroganckie wypowiedzi, ale nikt (poza mną) się nie odezwał. Bo szkoda gęby.
Co do twojej prośby... Hmmm... Tak się akurat składa, że to ja mam zaszczyt być jednym z administratorów i nie zamierzam niczego (na razie) kasować. Niech se inni przez jakiś czas popatrzą na butnego Germańca, który przylazł do naszego chlewu i jest zaskoczony, że świnie nie padli przed nim na kolana i mają czelność nie korzystać z jego oświeconych rad. Już raz szkopy chcieli nas wychowywać, ale jakoś im się nie udało. Tobie też się nie udało. I tak zupełnie na marginesie, nie wiem, czemu piszesz, że nie lubisz, jak Cię ktoś opierdala? A kto i kiedy Cię opierdolił? Grzecznie wyjaśniłem Ci powody naszej powściągliwości i charakter forum. Ale żeby zaraz opierdalać? Nie przypominam sobie. Może inni koledzy coś pamiętają?

Marcolini 
Abstynent

Sprz?t: Canon
Imi?: Michał
Wysłany: 2016-12-13, 02:47   

Marek napisał/a:
Wiec to forum nie dla mnie.

Chyba faktycznie. Bo to nie jest zwykłe forum. Również nie napotkałeś na falę hejtu ani nic podobnego. Jeżeli kogoś nie interesuje temat lub się na nim nie zna lub nie może rzeczowo pomóc, to się nie wypowiada. Tak tu jest. Może faktycznie niespotykanie, ale cóż. Nasze forum, i panują tu inne zasady niż na innych (wolisz rady od ludzi, którzy nawet nie wiedzą o czym, ale muszą coś napisać ? ) Czy oczekujesz listy obecności, że każdy dopisze pod postem, że nie ma ?. Nikogo siłą nie ściągamy i nikt nie płacze po odchodzących. Dlatego nie napotkałeś na 30 to stronicową dyskusję o dupie Maryni znacząco odbiegającą od tematu poprzeplataną inwektywami oraz podziałem obozu na "za" i "przeciw". Życzę powodzenia

PS Sprawdziłem. Nigdzie nie natrafiłem na opierdol, jedynie się obraziłeś, że forum jest martwe i nie uzyskałeś odpowiedzi.

Fotomechanik 

Wysłany: 2016-12-16, 20:19   

I jeszcze te pogardliwe komentarze na temat naszych rosyjskich braci. Już na samym początku... Poczułem się autentycznie zraniony... :party

Odpowiedz do tematu