"> Alcofoto Forum fotograficzne :: Zobacz temat - [Natrix] Analogowo  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Poprzedni temat «» Następny temat
[Natrix] Analogowo
Autor Wiadomość
Natrix 

Sprz?t: Nikoniarz
Imi?: Filip
Wysłany: 2016-09-01, 21:05   [Natrix] Analogowo

No i się udało. Założenie filmu na szpulę sprawiało trochę kłopotów, padło kilka słów na K. Ale się udało :hehe
Wstawiam wiec kilka klatek :

1.

2.

3.

Fotomechanik 

Sprz?t: Jakis tam mam... Glownie ciezki
Wysłany: 2016-09-02, 18:03   

Brawo! Zdjęcie drugie odbiega trochę od pozostałych dwóch, wydaje mi się jakby "przydymione", bez należytego kontrastu. To jednak bardzo mały szczegół, w ogóle się nim nie przejmuj. Jeśli chodzi o treść zdjęć, to trochę zobaczyłem siebie, sprzed jakichś dwudziestu trzech - czterech lat, jak zaczynałem moją przygodę z fotografią na kliszy (innej wtedy nie było) :D
Zdjęcia z pozoru nie przedstawiają niczego nadzwyczajnego. Ot, jakiś osioł (albo źrebak), stado krów, linia kolejowa... Jest jednak w tym wszystkim jakaś taka... Prostota, nostalgia, i... Zobaczysz, że za parę lat (a może więcej), to właśnie te fotografie będą dla Ciebie najcenniejsze. Nie potrafię tego określić dokładniej, ale mam nadzieję, że rozumiesz, o co mi biega.

Tak trzymajcie tow. Natrix i dawajcie dalej, do przodu!

Natrix 

Wysłany: 2016-09-02, 18:51   

Ten film wypstrykałem w sumie na próbę bo.....byłem wręcz pewny że proces wywoływania mnie przerośnie i to co wyjdzie będzie się nadawało jedynie do kosza :p A tu boom ! Widać zdjęcia ! Tak się wydarłem że na drugi dzień mówić nie mogłem :hehe
Fotomechanik napisał/a:
Tak trzymajcie tow. Natrix i dawajcie dalej, do przodu!

Oczywiście tow. Fotomechanik ! :party
Jeszcze kilka pstryków w miarę udanych :
4.

5.

6.

wienczyslaw5 

Sprz?t: Revueflex AC 1 Olympus C 1400 XL
Imi?: Wieńczysław
Wysłany: 2016-09-02, 19:10   

To ostatnie jakoś mi nie leży --- nie wiem , jakoś mi się nie podobają zdjęcia mające nieostrość na pierwszym planie --- ja bym je wykadrował nieco wyżej ----- no ale to tylko taka subiektywna ocena . Ty nie jesteś mną --- masz swoją wizję i robisz tak jak Ty chcesz .

Natrix 

Wysłany: 2016-09-02, 19:16   

Szczerze to....zapomniałem przymknąć przysłonę :hehe
Jeszcze długa droga przede mną, nie tak łatwo się przestawić z cyfry na analoga :party

wienczyslaw5 

Wysłany: 2016-09-02, 20:53   

Natrix napisał/a:
Jeszcze długa droga przede mną, nie tak łatwo się przestawić z cyfry na analoga

Już Ci chyba pisałem --- nie analog zamiast cyfry tylko obok --- oba systemy mogą się doskonale uzupełniać .
Jednak taka samodzielnie zrobiona odbitka --- od początku do końca analogowa to nie to samo co skan negatywu --- kiedy widzisz na własne oczy jak nabiera siły , kontrastu ... to normalnie aż serce rośnie .
Ja wiem --- kolejne wydatki , powiększalnik , kuwety , papiery , chemia itp. ... i znów masa nauki ale warto . :party

Fotomechanik 

Wysłany: 2016-09-02, 21:01   

Ale widzisz różnicę? Bo jak widzisz, to dobrze. Jeśli chodzi o ostatnie zdjęcie, to zgadzam się z Wieńczysławem, jednak spróbuję to wytłumaczyć po swojemu.
Kiedyś, pewien znany fotograf, powiedział mi coś takiego - Wyobraź sobie, że stoisz przed ścianą lasu. Słyszysz szum wiatru, widzisz te majestatyczne poruszenia koron drzew, jednym słowem... Las Cię zauroczył, powalił cię swoją potęgą, wywarł na tobie niesamowite wrażenie. Uległeś nastrojowi chwili, chciałbyś to jakoś uwiecznić. Robisz więc zdjęcie. Niestety, ten sam las, na zdjęciu, nie wygląda już tak dobrze. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Dla kogoś, kto ogląda to zdjęcie, ten las nie jest wcale tym samym lasem, który cię tak zachwycił. To po prostu las, który możesz zobaczyć w około tysiącu miejsc w całej Polsce. To może być dowolny las. Po prostu kupa drzew i tyle. Jaki z tego morał? Nie zawsze to co widzisz własnymi oczami, da się przenieść na fotografię. Zazwyczaj się nie da...

Ale jeśli mogę tak powiedzieć, jako starszy kolega... Jestem z Ciebie dumny. Będą z Ciebie ludzie :D

Natrix 

Wysłany: 2016-09-02, 21:19   

Nie mam zamiaru odstawiać cyfry-na codzień fotografuję zwierzęta i tego mi analog nie zastąpi, widocznie źle to napisałem :)
Co do odbitki-myślę źe kiedyś na pewno ale na początek to trzeba ogarnąć w pełni :D
Różnice widzę i to wyraźnie,.
Cytat:
Ale jeśli mogę tak powiedzieć, jako starszy kolega... Jestem z Ciebie dumny. Będą z Ciebie ludzie

Dzięki ! :party

wienczyslaw5 

Wysłany: 2016-09-02, 21:22   

A jeśli już o las chodzi to wyobraź sobie taką sytuację --- fotografujesz czerwony samochód na tle zielonego lasu --- masz film czarno-biały i co masz na zdjęciu ?

Natrix 

Wysłany: 2016-09-02, 21:33   

No ciężka sprawa bo nie raz jak szukałem "motywu" to rzucały mi się w oczy kolory po czym sobie przypominałem źe mam czarno biały film...

wienczyslaw5 

Wysłany: 2016-09-03, 13:14   

Spoko , to nie żaden test --- pomyśl sobie --- masz czerwony samochód na tle zielonego lasu , intensywność obu kolorów jest podobna , las jest ciemnozielony a samochód ciemnoczerwony --- co masz na zdjęciu czarno-białym ?

Fotomechanik 

Wysłany: 2016-09-03, 15:09   

I po to wynaleziono filtry :D

Natrix 

Wysłany: 2016-09-03, 15:13   

Na zdjęciu samochód będzie się zlewał z lasem dobrze mówię?
Właśnie filtry....jak kupiłem jakiś czas temu zestaw fotosnajper to był tam zestaw filtrów do fot analogowej bodajże dwa pomarańczowe żółty i zielony ale nie wiem czy dobrze pamiętam.

wienczyslaw5 

Wysłany: 2016-09-03, 16:17   

Natrix napisał/a:

Na zdjęciu samochód będzie się zlewał z lasem dobrze mówię?

Dokładnie --- szary samochód będzie prawie nie widoczny na tle szarego lasu . I teraz jest sposób jak poradzić sobie z takim problemem .
Właśnie filtry kolorowe --- wbrew nazwie używa się ich w fotografii czarno-białej . Filtr przyciemnia barwę własną a rozjaśnia przeciwną . Czyli jeśli w tym przypadku użyjesz filtru zielonego las będzie ciemny a samochód jasny a jeśli czerwonego to odwrotnie --- wybór należy do Ciebie .
Jak masz filtry od Fotosnajpera to możesz śmiało ich używać do Pentaxa --- większa średnica nie przeszkadza tylko redukcję musisz kupić .

Natrix 

Wysłany: 2016-09-03, 16:27   

No to już rozumuję :D

Odpowiedz do tematu